Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Jeśli szukasz kontenera KP 7, koniecznie odwiedź tę stronę

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże sporo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie materiały można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki składowanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zdemontowane elementy stolarki otworowej, gruz, złom, jak również zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady sporych gabarytów

Do przewożenia ładunków o sporych rozmiarach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są najczęściej dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]