Charakterystyka podpór szalunkowych i ich wykorzystanie

Kup podporę stropową.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich funkcja

Pośród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ używany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w rozmaitych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się nowatorskimi rozwiązaniami, przemyślaną konstrukcją oraz doskonałą jakością. Podpory stropowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Aktualnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]