Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Dowiedz się więcej o basenach na www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy prawie wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do salonów spa albo obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, wewnętrzne czy ogrodowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, świetne dla fanów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać standardowe rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Pięknie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje też halę basenową czy ogród. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Takich możliwości jest jednak dużo więcej – niektóre zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Dane teleadresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]