Wycieczka w Alpy – niezapomniane przeżycia w europejskich górach

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą wycieczki w Alpy? Nie czekaj! Wejdź na www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Pasjonaci gór, którzy poznali już na wskroś każdy szlak w w Sudetach, w Karpatach czy w Górach Świętokrzyskich, nierzadko zaczynają szukać nowych wrażeń i wertują oferty eskapad w inne europejskie łańcuchy górskie. Wielu z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Garść informacji o Alpach

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Europy, który obejmuje swoją powierzchnią parę europejskich państw, m.in. Słowenię, Włochy, Szwajcarię i – naturalnie – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne przepiękne szczyty, o których zdobyciu fantazjują alpiniści z całego globu, to na przykład Liskamm – 4527 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. czy Täschhorn – 4491 m n.p.m. , a także inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Eiger albo Trzy Szczyty Lavaredo. Wyróżnia się wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – niezapomniane doznanie

Jakie wycieczki w Alpy oferują lokalni organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest dużo interesujących ofert adresowanych do miłośników gór o różnorodnym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już pewne umiejętności narciarskie i utrzymują optymalną kondycję fizyczną, mogą wyjechać na tygodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, którzy myślą w głównej mierze o zdobyciu wiedzy, polecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest szkolenie z podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezdyskusyjnym atutem tych wypraw jest to, że prowadzone są w niedużych, najczęściej kilkuosobowych grupach, co sprawia, iż każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę instruktorów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, przynoszącym radość z przełamywania osobistych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]