Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Więcej szczegółów o tajemniczych miejscach w Małopolsce znajdziesz tu.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w potopie informacji o najciekawszych atrakcjach i bieżących imprezach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Portal dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – istotne informacje oraz mapy

Aby przedstawić wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Turyści planujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie spostrzegą mapę, na której ekspresowo odszukają muzea i zabytki, schroniska, hotele i motele oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Natomiast dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy czar lokalnego folkloru.

Katalog ambasad i proste rozmówki – ważne informacje dla obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych górskich miejscowości. Newsy zawarte na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego. Niezmiernie pomocny dla cudzoziemców może być także dział Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słówka i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wizyty naszym kraju.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego