Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna zdobędziesz więcej informacji o nieznanych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o zbliżających się imprezach sportowych czy kulturalnych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź portal przygotowany specjalnie dla turystów

Aby przybliżyć potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o pokazach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której migiem wyszukają motele, hotele i kempingi, muzea i zabytki oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Co ciekawe, dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, regiony agroturystyczne czy piękno małopolskiego folkloru.

Serwis o najciekawszych miejscach w Małopolsce nie zapomina zagranicznych odwiedzających

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także turystach z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i inne południowe miejscowości. Wiadomości zawarte na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim i rosyjskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego. Wyjątkowo przydatna dla cudzoziemców jest również sekcja Rozmówki, w której poznają kluczowe słowa i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie podróży.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego