Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Odwiedź narowery.visitmalopolska.pl. Znajdź najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu dosadne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy godne polecenia, legendarne oraz nieznane, jednak z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest bez liku – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej popularne oraz nowe miejsca w Małopolsce, jakie należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkowicie nieznaną, ale jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przecudowny widok – przy należytej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, ale godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie tajemniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Interesujące miejsca w Małopolsce / Ładne i godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie wypada wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają fanatyków wspinaczki, nie wyłącznie amatorów, ale też uznanych alpinistów oraz himalaistów.