Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Korzystna oferta skitur znajduje się tu.

Większa część osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, udaje się tam na ogół jedynie po to, by spędzić czas na białym szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Turystyka narciarska przeżywa od kilku lat swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych trywialnym wypoczynkiem w górskiej chacie z drewna i okazjonalnym zjazdem z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na doświadczanie ich uroków podczas stosunkowo wyczerpujących, lecz niesłychanie satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana wyłącznie dla obytych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów trasami, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart oraz butów.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród miłośników turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bez trudności poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie są jednak ograniczeni tylko do skitur odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam perfekcyjne warunki do tego typu wypraw. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw będzie dostosowana do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym obszarze porady instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]