zimowy kurs turystyki wysokogórskiej

Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

Góry są niebezpieczne, a jednocześnie są zachwycające. Praktycznie co parę dni, a szczególnie w miesiącach, gdy urlopowicze tłumnie zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane w okolicy znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez należytego przeszkolenia wybrały się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Dlatego miłośnikom gór pragnącym nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie górskim?

Najlepszą drogą, żeby pozyskać potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie pod okiem profesjonalistów z każdej z głównych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, czyli ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Dzięki ich wskazówkom uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo prawidłowego posługiwania się czekanem, poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, przyswoją sobie reguły autoasekuracji, asekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które są niezbędne w czasie różnych niebezpiecznych wypadków. Kurs pokrywa również zasady poprawnego zachowania się w trakcie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada długoletnią praktykę jako realizator wycieczek w pasma górskie całego świata. Kursy prowadzone są w plenerze (w Austrii, na Słowacji oraz w Polsce) w bardzo małych grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż pięć- osób. Dzięki temu zdobywanie wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, aby mogli oni sprawnie przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się w górach.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]