Aktywne wyprawy – atrakcyjne trekkingi i szkolenia dla każdego

Aktywne wyprawy - na tej stronie znajdziesz pełną ofertę.

Wyróżnia się dwie grupy ludzi: pierwsi kochają wolne dni spędzać na przyjemnym lenistwie, a drudzy każdy dzień wolny muszą zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś spektakularnego, czego dotąd nie doznali. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne tworzą atrakcyjne propozycje wycieczek dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – dlaczego warto?

Aktywne wyprawy to sumiennie przygotowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które chcą poznać przeróżne zakątki Polski oraz świata od zupełnie nowej strony. Plan takich wyjazdów jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których zwyczajny urlopowicz nie doświadczy z pozycji komfortowego siedziska na balkonie dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających nowych doświadczeń to też pierwszorzędna szansa, by zdobyć dodatkowe kwalifikacje, ponieważ w szeregu przypadków łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do poznania zasad przetrwania na danym terenie. Na wyprawie w góry można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy poznają procedury survivalu, jak również tego, jak postępować w groźnych sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc przykładowo w przypadku lawiny. Warto także dodać, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi wyzwaniami wymagającymi ufności i współpracy między uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Nie tylko góry w Europie – na wycieczkach dla aktywnych poznasz egzotyczne rejony

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a destynacją są wierzchołki w różnych zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najważniejsze szczyty tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony i Turbacz. Mogą też wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i odwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Ale Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla początkujących globtroterów – bez trudu dadzą sobie rade również podczas wycieczki do Nepalu lub do Namibii.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]