Z czego produkuje się kosmetyki naturalne?

Znajdź kosmetyki ekologiczne

W ostatnich latach nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale także aby zawierały nieszkodliwe dla ustroju składniki.

Atuty kosmetyków naturalnych

Kosmetyki, które powstały z ekologicznie czystych roślin, cieszą się coraz większą popularnością. rezygnujemy składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz cechują się doskonałą wchłanialnością. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Jaki jest skład kosmetyków ekologicznych?

Do produkcji kosmetyków organicznych stosuje się naturalne olejki (np. arganowy, macadamia czy migdałowy, ale też mniej spotykane oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do kosmetyków produkowanych fabrycznie, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnej harmonii między koniecznymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie naturalne kosmetyki można kupić w Polsce?

Największym wyborem mogą poszczycić się świetnie wyposażone sklepy internetowe. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – balsamy nawilżające, kremy naturalne, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może też zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, odżywki oraz inne kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]