Środki odkażające – pozbądź się bakterii i wirusów

Kup środki dezynfekcyjne

Profesjonalne środki odkażające pozwalają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Czemu warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – zawartość i działanie

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników, które mogą mieć negatywne oddziaływanie na zdrowie człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków do dezynfekcji na ogół znajdziemy nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, chlor, jak również mnóstwo innych komponentów. Do często używanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych) oraz żele.

Środki do dezynfekcji powierzchni – przeznaczenie

Środki antyseptyczne stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania podłóg, blatów, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy myciu blenderów, maszynek do mięsa, krajalnic, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]