Srebrne wisiorki

Potrzebujesz wisiorków srebrnych? Zobacz tutaj

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest naprawdę czuły, przez co łatwo go uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla wykonanych ze srebra ozdób okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas sprzątania bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy tak ich zarysowania. Metal ten nie najlepiej znosi również styczność z wilgocią oraz ciepłem, które mogą powodować, że straci barwę albo zmieni kształt. Zanim włożymy parę przedmiotów do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką lub włożyć do foliowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy używać delikatnych ścierek – sztywne potrafią porysować fakturę.