Skanery 3D dla edukacji, przemysłu i medycyny – poznaj najlepsze marki

Dowiedz się, gdzie zamówić profesjonalny skaner 3D.

Asortyment CadXpert zawiera profesjonalne skanery 3D. W sklepie nabyć można urządzenia uznanych marek, m.in.:
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla protetyków dentystycznych,
– RS SCAN – profesjonalne, ortopedyczne skanery 3D,
– Shining 3D – skanery FreeScan oraz EinScan.

Skanery 3D Shining – sprzęt od nowatorskiego producenta

Marka Shining 3D od ponad dziesięciu lat (od 2004 roku) dostarcza najwyższej jakości sprzęt do druku 3D (skanery 3D, ale też drukarki 3D, materiały oraz usługi projektowania i produkcji). Shining 3D cechuje się nowatorstwem, jest również autorem wielu patentów – do 2015 roku sfinalizowali ich łącznie kilkaset ( między innymi na wzory i oprogramowanie). Skanery 3D tego producenta są w szerokim zakresie wykorzystywane w medycynie, edukacji, budownictwie i szeregu innych gałęziach przemysłu. Urządzenia Shining 3D dążą do podwyższenia efektywności, poprawy jakości i obniżenia kosztów produkcji.

Skanery 3D Degree of Freedom – 3 kolekcje produktów

Skanery 3D marki Degree of Freedom dzielą się na 3 kolekcje:
– Freedom – kolekcja ta jest najszybsza i najbardziej dokładna. Za sprawą wykorzystania technologii Stable Scan Stage (SSS), która wykorzystuje mobilną jednostkę optyczną, skan jest niesłychanie precyzyjny. Szybkie działanie, komfortowa i łatwa obsługa, stabilny pomiar danych to dodatkowe plusy urządzeń z kolekcji Freedom.
– Swing – skanery z tej linii wyróżniają się dwiema kamerami, konstrukcją (przypominają literę L), nieskomplikowaną obsługą oraz dużą wydajnością i prędkością pomiarów. W ofercie sklepu CadXpert znajdują się także skanery 3D HD – zastosowane w nich kamery o wysokiej rozdzielczości gwarantują skany w jakości HD.
– Edge – to linia urządzeń cechujących się szybkością i precyzją. Za sprawą aż sześciu dostępnych trybów skanowania można jeszcze staranniej dopasować możliwości urządzenia do potrzeb użytkownika. Skanery 3D będące częścią tej linii są skuteczne, bezproblemowe w obsłudze i gwarantują wysoką dokładność skanów. Możliwy jest skan również powierzchni o trudnym dostępie (jak np. wycisku dentystycznego), w związku z tym są stosowane w ortodoncji oraz dentystyce.

Skaner 3D Tiger marki RS SCAN dla producentów obuwia oraz ortopedów

Trzecia kategoria skanerów 3D w ofercie sklepu CadXpert to ortopedyczny skaner 3D Tiger – urządzenie firmy RS Scan. Czym charakteryzuje się ten produkt? Wyjątkową szybkością pracy – skanowanie zajmuje nie dłużej niż 15 sekund. Wykorzystanie aż dziewięciu kamer: jednej monochromatycznej i ośmiu w kolorze zapewnia idealne odwzorowanie przedmiotów oraz precyzję. Skaner 3D Tiger jest adresowany zwłaszcza do rehabilitantów, ortopedów i producentów obuwia. Precyzja jego działania jest wykorzystywana do odwzorowywania butów, stóp czy wkładek.

Skanery 3D nie są obecnie wielkim wydatkiem

Druk 3D oraz skan 3D wciąż ewoluują, a każde następujące zmiany skutkują użyciem coraz to bardziej innowacyjnych technologii oraz materiałów. To wszystko sprawia, iż skanery 3D i ich koszt stopniowo obniżają się. Jeszcze niedawno były to urządzenia, które kupowały jedynie największe korporacje, współcześnie profesjonalny skaner 3D to koszt, na który może sobie pozwolić nawet nieduże przedsiębiorstwo. W ofercie CadXpert proste modele skanerów 3D są w cenie już od 7000 złotych (przykładowo skaner Shining3D Einscan SE). To niedużych rozmiarów urządzenie, które waży niecałych 3 kilogramów, łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, działa szybko, precyzyjnie i odwzorowuje wszystkie detale.

Gdzie najlepiej kupować skanery 3D?

Czy wygodniej nabyć profesjonalny skaner 3D w sklepie online czy stacjonarnym? Za zakupami w e-sklepie przemawia nieograniczony czas, aby odpowiednio przemyśleć dobór skanera dostosowanego do naszych potrzeb, jak również możliwość zrobienia ich o dowolnej porze dnia i nocy. Atuty zakupów stacjonarnych? Konsultacje ze specjalistami i możliwość zobaczenia skanera na żywo. Ale jedno z drugim można połączyć – w sklepie online można wybrać wstępnie jakieś urządzenie, a później umówić się (mailowo, telefonicznie lub przy pomocy formularza kontaktowego) na wizytę w showroomie CadXpert, który znajduje się w Krakowie. Skaner 3D albo inny sprzęt do druku przestrzennego to odpowiedzialna inwestycja, dlatego warto podjąć decyzję o jego kupnie w oparciu o fachowe wsparcie doradców CadXpert. Po zakupie CadXpert gwarantuje pełną obsługę posprzedażową, warsztaty dla użytkowników z posługiwania się urządzeniem i pomoc techniczną.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]