Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Wizualizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni znajdziesz tu.

Szutersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się najczęściej z aranżacją domów w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Ale ten moduł osłony okiennic można użyć również w polskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w licznych sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – znacznie zwiększają estetykę pomieszczenia

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, wypełniają podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, że rewelacyjnie uzupełniają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bowiem to w salonie podejmuje się gości, a także spędza się w nim większą część dnia. Dlatego też wypada zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale jednocześnie przytulne. Opcja wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła przenikającego do salonu, co pozwala m.in. na pełne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę włączyć coś w telewizji, bądź jego częściowe ściemnienie, kiedy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj prosta pielęgnacja

Możliwość kontroli przenikania światła do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak także z innego powodu – za ich sprawą można skutecznie kontrolować temperaturę wnętrza, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie zimowym dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast latem łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. Ponadto shuttersy efektywniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Osadza się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w fałdkach firan, a ich utrzymanie jest niezwykle łatwe i trwa dosłownie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w pokoju dziecka, w łazience oraz w kuchni.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]