Rolety ścienne wewnętrzne- montaż i zastosowanie

Pragniesz o roletach w Twoich wnętrzach, ale wydaje się to niemożliwe, bo nie da się ich zamontować na oknie? Nie trać nadziei. Dla osób w Twojej sytuacji wymyślono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że instaluje się je na ścianie lub suficie. Czy warto nabyć ten model rolety? Kiedy rolety ścienne sprawdzą się najlepiej?

Rolety ścienne gładkie

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest model produkowany z gładkiego materiału. Ten typ rolety ma najczęściej półzaciemniający poziom. Przepuszcza część światła do wnętrza, a jednocześnie chroni przed przesadnym nagrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Zaletą tych rolet jest łatwa instalacja na ścianie lub suficie. Porównując je do rolet okiennych nie wymagających wiercenia, śrub czy też szczególnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wymagają wywiercenia 2-ch otworów, które utrzymają rolkę rolety.
Kolejną, kluczową różnicą między roletami okiennymi i ściennymi, jest odstęp rolety od szyby. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym większą ochronę przed światłem i nagrzewaniem gwarantuje. Rolety ścienne są bardziej oddalone od szyby niż rolety okienne, dlatego zaleca się montować je w pokojach, do których powinno wpadać więcej światła dziennego.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej wariant dzień i noc. Tutaj stopień przepuszczania światła jest proporcjonalny od gęstości splotu materiału i gramatury tkaniny, z której wykonano roletę. Rolety dzień noc typu zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich unikatowy wygląd, dzięki konstrukcji z skrzyżowanych pasków, sprawia, iż pasują do nowoczesnych, stylowych pomieszczeń. Rolety dzień noc wytwarza się w wersji okiennej i ściennej. Zależnie od potrzeb czy typu okna można wykorzystać którąś z tych opcji. Roletyścienne dzień noc polecamy zwłaszcza do nietypowych ram okiennych, złożonych z wielu kwater.