Rolety dzień noc i zasłony – czy da się zaaranżować ten duet we wnętrzu?

Podczas aranżowania wnętrz jesteśmy stawiani przed decyzją: rolety, żaluzje czy zasłony? Czy istnieją przypadki, kiedy te dwa elementy – rolety dzień noc i zasłony – będą współgrać w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Z myślą o Tobie przyjrzeliśmy się inspiracjom wnętrzarskim i teraz spróbujemy udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z zasłonami lub firankami?

Rolety dzień i noc i firanki – czy to współgra?

Na stronach internetowych związanych z wnętrzarstwem znaleźliśmy kilka propozycji aranżacji pomieszczeń zgodnie z tą koncepcją. Rolety – klasyczne gładkie lub dzień noc – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może się udać. W pastelowym, jasnym wnętrzu: salonie, dziecięcym pokoju lub kobiecej sypialni, poza roletą masz możliwość również w oknie powiesić firanki. Jaki kolor? Przy wzorzystej lub intensywnej rolecie postaw na firankę w kolorze białym, jasnoszarym bądź kremowym. Roleta jest jednobarwna i jasna? Firankę możesz wybrać w mocniejszej barwie. Uatrakcyjni to pokój i będzie dopełnieniem lub kontrastem do umieszczonych tam poduszek, mebli, dywanu i pomniejszych bibelotów.

Rolety dzień noc zasłonami – czy takie połączenie jest dopuszczalne?

W czasie naszych inspirujących poszukiwań znaleźliśmy także kilka sugestii dopasowania rolety dzień i noc i zasłon. Pierwsza propozycja to jednobarwność: roleta i zasłona utrzymana w tym samym spektrum kolorystycznym (np. bieli, beżu, szarości, brązie). Inna propozycja to wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona i stonowana roleta – przy czym deseń zasłony wybierz tak, żeby pasował do stylu pokoju (marynistyczne pasy, romantyczne kwiaty, modne kropki, dziecięce bohomazy). Ostatnia sugestia polega na przeciwieństwach. Intensywna roleta – żółta, zielona, niebieska – oraz delikatna zasłona: szara, beżowa, biała. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z zasłonami lub firankami to ciekawy sposób na aranżację pokoju. Czy masz odwagę wypróbować ten stylowy duet u siebie?