drukarka 3D, 3D drukarki

Profesjonalne modele drukarek 3D od najlepszych producentów

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się tylko urządzenia od wiodących producentów takich rozwiązań: MakerBot oraz FormLabs, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej sprzedaży, pracują m.in. w technologiach: FDM, SLA oraz PolyJet.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne technologie oraz maszyny. Szacuje się, iż korzystając z drukarek 3D oraz drugich produktów Stratasys można nieomalże o 90% zmniejszyć wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony. Główne idee pracy specjalistów marki Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych urządzeń i usług, a także wsparcie merytoryczne i techniczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Następnym uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs dostarcza niezmiernie zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak między innymi SLS i SLA. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielki model, działający w autorskiej, pionierskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest rodzajem technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – cechuje się nieskomplikowaną obsługą i ergonomiczną konstrukcją. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, a także precyzyjnym odzwierciedleniem najmniejszych detali. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, w związku z tym można w krótkim czasie wydrukować jednakowe makiety, co jest niezmiernie pożądane w powtarzalnej, masowej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej jakości profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy są w szerokim zakresie wykorzystywane w najrozmaitszych sektorach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest dokładny oraz solidny, a podczas procesu drukowania nie występują odkształcenia czy przemieszczenie się warstw.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]