środki do mycia elewacji, środek do czyszczenia elewacji

Preparat do usuwania farby olejnej – zastosowanie

W ostatnich latach problem pojawiania się malunków na murach i elewacjach budynków bardzo się nasilił. Z reguły mają one formę napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, na dodatek zazwyczaj napisy te niosą treści rasistowskie lub obcesowe. Nic więc dziwnego, iż właściciele lub administratorzy budynków robią wszystko, aby usunąć je z elewacji. W tym celu najczęściej decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednakże pochłania mnóstwo pracy i jest dosyć kosztowne. Alternatywą dla przemalowania może być wykorzystanie środków do mycia elewacji.

Działanie środka do czyszczenia elewacji?

Działanie takich preparatów opiera się na aktywnych czynnikach, które rozpuszczają składniki najpopularniejszych farb – w szczególności rozmaitego typu żywice. Ich odpowiednia kompozycja powoduje, że preparaty tego typu pozwalają na oczyszczanie także bardzo chropowatych powierzchni. Najlepsze środki do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników takich jak toluen, które są niebezpieczne dla ludzi oraz środowiska. Użycie środków do czyszczenia elewacji polega na naniesieniu ich na elewację budynku – w tym celu trzeba skorzystać z szerokiego pędzla lub wałka. Po co najmniej 60 minutach preparat należy spłukać wodą lub usunąć myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać środki do mycia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji powinny być na wyposażeniu wszelkich ekip sprzątających, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, bo to głównie fasady nieogrodzonych budynków są narażone na ataki wandali. Mały pojemnik preparatu przyda się też właścicielom firm, domów jednorodzinnych czy sklepów. Zakup środka do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności przemalowania ścian na nowo istotna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o koszty kupna farby, jak i czas niezbędny do zrealizowania tej pracy.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]