Pierścionki z ametystami

Potrzebujesz biżuterii z ametystami? Koniecznie odwiedź ten adres

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Japonii, Kanadzie, Madagaskarze i Indiach. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory leży papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu warto wkładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.