Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Więcej informacji o nowoczesnych okiennicach.

Urządzając pomieszczenia, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. Zazwyczaj wybiera się tradycyjne rozwiązanie, to znaczy zasłony oraz firany, które czasem zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Na okna, ale również na drzwi szafy – zastosowanie shuttersów

Nadrzędną cechą shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych są ruchome i można bez trudu je ułożyć w dowolnej pozycji, w zależności od kaprysu mieszkańców. Producenci wykonują je z płyt pilśniowych, z drewna, jak również PCV. Okiennice dekoracyjne shutters montuje się przeważnie na oknach, aczkolwiek świetnie sprawdzą się również na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się wciąż okazjonalnie, ale większość z nas zapewne w kinie czy w telewizji, bowiem te okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w Australii i RPA.

Atuty shuttersów

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters znakomicie się prezentują, mają one także pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować użycie energii słonecznej: latem ograniczać gromadzenie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma zwykle przeszkód, by założyć je na większości ram okiennych. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co powoduje, że są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nadzwyczaj elegancki wygląd, w wyniku czego podwyższają wartość nieruchomości. Trzeba dodatkowo zaakcentować, iż okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez użycia linek, co rodzice małych dzieci lub właściciele zwierząt, które mogłyby zaplątać się sterczące linki, uznają zapewne za duży atut.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]