Namiot magazynowy – alternatywa dla murowanych hal

Rozwój prowadzonej działalności zwykle wiąże się z koniecznością zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić trudności, to mogą one pojawić się, kiedy niezbędna będzie rozbudowa składów. Istnieją na szczęście skuteczne sposoby na to, by zrobić to niskim nakładem funduszy i czasu. W takich sytuacjach warto zdecydować się na magazyny namiotowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie murowanych lub stalowych hal.

Namioty magazynowe całoroczny

By móc cieszyć się z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przeznaczony do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on posiadać stabilną konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem łączenia jej poszczególnych części. Szczególnie istotne okazują się właściwości materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, wiatru oraz śniegu. Niezbędnym elementem wyposażenia jest poza tym system niwelujący skraplanie się wody wewnątrz namiotu.

Namiot magazynowy – jakie ma wymiary

Namioty magazynowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia wybór obiektu stosownego do potrzeb danej firmy. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od trzech do ośmiu metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można rozbudować bazę magazynową, łącząc wiele namiotów w większy obiekt za pomocą dedykowanego systemu.