Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Zamów środki do dezynfekcji rąk

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może bytować na jednym centymetrze kwadratowym skóry rąk. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się bakterie, pasożyty oraz wirusy, które wywołują bardzo poważne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest absolutnie niezbędna. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent drobnoustrojów. Na co dzień to wystarczający wynik, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie użycie o wiele skuteczniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – gdzie jest niezbędny

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Często używane jest w instytucjach służby zdrowia – szpitalach, gabinetach dentystycznych czy przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przygotowywaniu dań z mleka, jajek oraz mięsa (głównie z drobiu), bo te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o substancje likwidujące komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują też pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]