Meble drewniane z zakładów stolarskich – polecają je projektanci wnętrz

Sprawdź, gdzie zamówić meble drewniane.

Żyjemy w latach kiedy również w niewielkich miejscowościach bez problemu można wskazać rozmieszczenie rozpoznawalnych salonów meblowych. Ich oferta jest nierzadko tak znaczna, że wchodząc do takiego sklepu można w parę godzin zaaranżować dowolny pokój. Jednak umeblowanie z popularnych sieciówek wykonane jest zazwyczaj z lekkich i łatwych w obróbce płyt MDF. Sporadycznie są one jednakowo wytrzymałe oraz piękne jak meble z litego drewna, zaprojektowane przez zawodowców z zakładów stolarskich i wykonane z troską o każdy szczegół.

Meble drewniane – zakup na dekady

Kupno mebli wytwarzanych fabrycznie z trudem można nazwać długofalową inwestycją. Systemy meblowe z sieciówek już po kilku latach będą pokazywać wyraźne ślady zużycia: zawiasy się obluzują, okleina imitująca drewno odklei się na rogach, a tył z chudej sklejki z czasem się odkształcą bądź złamią. To nie są meble naszych babć i dziadków, które przechodziły na kolejne pokolenia w prawie że niezmienionym stanie. Meble dębowe dzisiaj nie są rzadkością w sprzedaży, lecz nie są tak rozchwytywane, gdyż łatwiej, taniej oraz szybciej jest Polakom kupować w marketach meblowych. Oczywiście, kupujący bierze pod uwagę, że meble z drewna litego na ogół kosztują więcej i, jeżeli produkowane są na zlecenie, niekiedy należy na nie poczekać nawet parę tygodni. Jednak w zamian za to klient zdobywa mebel gotowy przetrwać dziesięciolecia, o ile będzie się go odpowiednio pielęgnować. A utrzymanie w dobrej kondycji mebli dębowych wcale nie jest pracochłonne.

Inne plusy mebli z drewna litego

Oprócz ogromnej trwałości wyroby z drewna litego mają także masę innych walorów, które powodują, iż nieprzerwanie są polecane i faworyzowane przez najlepszych projektantów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o prostym wyglądzie dodają wnętrzom elegancję. Meble z drewna wprowadzają ciepło kojarzone z gniazdem rodzinnym, a także akcentują przywiązanie ich posiadacza do natury. Lite drewno doskonale komponuje się z różnymi trendami aranżacyjnymi, zatem szafa czy stolik zamówiony do wnętrza w stylu boho można będzie bez trudu wpleść za jakiś czas w inny, przykładowo loftowy wystrój. Co istotne, nawet gdy ktoś zapomni o systematycznej konserwacji mebli, wyroby z drewna litego zazwyczaj da się stosunkowo łatwo odrestaurować.

Dane teleadresowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]