Kolczyki z kamieniami syntetycznymi i naturalnymi

Sprawdź, gdzie zamówić kolczyki z kamieniami.

Chociaż biżuteria może być piękna i bez minerałów naturalnych, to ciężko wyobrazić sobie bez nich stylowe bransoletki lub pierścionki. Kamienie są w stanie zupełnie odmienić wizualne walory biżuterii – inny charakter mają bowiem ozdoby z kryształami, odmienny zaś te wysadzane bursztynem. Jakie pierścionki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużą popularnością? Jakie Minerały wykorzystywane w pracowniach złotników są prawdziwe, a które okazują się sztucznymi wyrobami? Odpowiedź może zadziwić – przede wszystkim osoby, które nie mają wiedzy o jubilerstwie.

Cyrkonie a kolczyki z kamieniami

Warto nadmienić, iż wiele surowców wykorzystywanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które produkowane są z itru i cyrkonu, a rozmaite kolory są zasługą tego typu dodatkom, jak cer czy nikiel. Oprócz nich, minerałami syntetycznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Złotnicy o wiele częściej wykorzystują oczywiście kamienie naturalne. Najczęstsze to z całą pewnością topazy, które potrafią mieć barwy od szarych do czerwonych i bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są także z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie prawdziwych kamieni zwykle podnosi koszty kupna tego rodzaju kolczyków. Powinniśmy przy tej okazji zdać sobie sprawę, że są to egzemplarze znacznie bardziej unikatowe, aniżeli te zdobione syntetycznymi materiałami.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]