łóżko małżeńskie drewniane, nowoczesne łóżko drewniane

Drewniane łóżka nadal są bardzo popularne

Na spanie poświęcamy około 1/3 część dnia. To nader ważny element naszego cyklu życia, który zaniedbany przyczynia się do długotrwałego przemęczenia, kłopotów zdrowotnych i po prostu mniejszej wydajności w pracy. Jednak aby spać błogo trzeba zatroszczyć się o zakup komfortowego łóżka do sypialni.

Rozmiar łóżka wpływa na komfort w trakcie snu – co doradzają specjaliści?

To, które łóżko ostatecznie zakupimy, często zależy od kubatury pokoju. Eksperci od snu zwykle rekomendują, żeby łóżko dla jednej osoby miało nie mniej niż 90 cm rozpiętości, jednakże są osoby, które potrzebują 100 a nawet i 120 cm, aby wygodnie się na nim rozłożyć. Z kolei łóżko małżeńskie winno mieć nie mniej niż 140 cm, a najlepiej – 160 cm rozpiętości. Zapewni to całkiem sporo przestrzeni dla dwóch osób. W przypadku łóżka małżeńskiego fachowcy polecają zakup osobnego materaca dla każdego z użytkowników. Czemu? Każdy z nas ma inne upodobania, z tego powodu z rzadka dochodzi do sytuacji, że materac o konkretnej twardości zapewni komfortowy sen obu stronom związku.

Trzeba mieć na względzie, iż opisując wymiary łóżka tak naprawdę definiuje się rozpiętość światła jego ramy, która odpowiada powierzchni materaca jaki się w nim mieści. Skutkiem tego urządzając sypialnię powinno się wziąć pod uwagę całkowite wymiary łóżka, bowiem czasem bywają one aż 10-15 cm większe od powierzchni materaca.

Rekomendujemy także zastanowić się czy wybrać łóżko bez lub z wezgłowiem. Jeżeli przed snem lubisz czytać książkę bądź obejrzeć coś w Telewizji, wezgłowie da stosowną podporę dla pleców w ciągu tych kilkudziesięciu minut w pozycji siedzącej.

Łóżka drewniane powodują, że dom staje się pełne ciepła

Pomimo, że w sprzedaży oferowane są setki modeli łóżek tapicerowanych oraz na stalowych ramach, najpopularniejsze nieprzerwanie są łóżka drewniane. Meble z drewna doskonale współgrają z modnymi stylami urządzania pomieszczeń, a równocześnie powodują, iż mieszkanie staje się przytulne. Dlatego też zamawiane są przez administratorów hoteli oraz ośrodków wypoczynkowych – dzięki nim turysta widzi wynajęte pokój jako bardziej przyjazne.

Drewno rewelacyjnie nadaje się również na materiał na najważniejszą część łóżka, czyli stelaż. Stelaż do łóżka także trzeba dobierać rozsądnie, gdyż w znacznym stopniu wpływa na nasza wygodę w trakcie snu. Drewniane stelaże nie tylko są bardzo ciche i mocno podpierają materac, ale też są wystarczająco giętkie, żeby stosownie dostosować się do ułożenia i ruchów ciała użytkownika.

Dane teleadresowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]