Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. To także świetny pomysł na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka lub sypialni, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Rolety dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków o różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednej barwie, ale różnych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Odpowiednio dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić odpoczynek lub spanie, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub poziomu światła , chociażby podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się także w każde awangardowe wnętrze, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoratywną. Szerokie spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeśli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.