Czym jest antena SAT?

Potrzebujesz anteny satelitarnej? Wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne

Znaczna część z nas ma w swoim domu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy serial bądź talk-show w telewizji. By odbiór stacji telewizyjnej był możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Świetnie sprawdza się do tego antena SAT, którą na ten moment można kupić bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z trudną do przeoczenia czaszą, która zwyczajowo nazywana jest talerzem. Ten rodzaj anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę SAT można w związku z tym odbierać wciąż ogromnie popularną wśród Polaków telewizję satelitarną, która często wygrywa u dużego odsetka odbiorców z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie jest dostępna w każdym rejonie kraju. Wymienić można kilka typów anten SAT. Zakupić można zatem anteny paraboliczne, wieloogniskowe, offsetowe i panelowe. Anteny SAT odznaczają się konkretnymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Obecnie w przeważającej liczbie przypadków użytkownicy wybierają jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Urządzenia wykonane są tak, by nie niszczały w efekcie oddziaływania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Wysokiej klasy antena satelitarna będzie nam służyć długo.

Co poza anteną SAT jest niezbędne do odbioru kanałów?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym urządzeniem koniecznym do tego, aby bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy też zaopatrzyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie umocowana we właściwej pozycji. Potrzebny jest również konwerter (dwupasmowy albo działający na pojedynczym paśmie), kabel koncentryczny oraz odbiornik satelitarny.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]