Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Lampę solną kupisz na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z przeróżnych wypraw po świecie, a niekiedy kupujemy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze. Z rzadka jednakże są to przedmioty funkcjonalne – częściej to zwyczajne ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wytworzyć obiekty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przede wszystkim lampy, ale także inne przybory.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne są ładne i łatwo dopasujemy je do aranżacji wnętrza, ponieważ kupimy je w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o identycznych kształtach ani siatce krystalizacji. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy zajmujący się produkowaniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo piramidy albo sześcianu.

Lampy solne a wyzwalanie ujemnych jonów

Dużo ludzi wierzy, że lampy solne wywierają pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania anionów, które równoważą te produkowane przez wszędobylskie sprzęty elektroniczne. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi jednostkom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki dają tego typu lampy, jest przyjemny i uspokajający, stąd poleca się stosowanie ich ludziom cierpiącym na bezsenność lub stres, bowiem przy nich można szybciej się odstresować. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także przepiękne świeczniki i pojemniczki na drobiazgi, a duże bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii oraz aranżacji mieszkań.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]