Czepki i maseczki – odzież robocza chroni pracownika i konsumenta

Jeśli potrzebujesz maseczek jednorazowych, kliknij tu.

Zagwarantowanie wymaganych norm bezpieczeństwa w trakcie przetwarzania żywności wymaga, żeby załoga linii produkcyjnych nosiła odpowiednie ubranie ochronne, które uniemożliwia przedostanie się kawałków ciał obcych do wytwarzanych artykułów. Jednym z ważnych elementów tego typu ubiorów roboczych są czepki i maseczki higieniczne, noszone na głowach pracowników.

Osłony zakrywające włosy oraz twarz – czapki, kominiarki i czepki

Najważniejszym zadaniem produktów chroniących głowę członków załogi, jest udaremnianie dostaniu się jakichkolwiek włosów do wytwarzanych artykułów spożywczych. Zarządcy linii produkcyjnych zapewniają swojej załodze rozmaite okrycia na włosy oraz twarz. Nakrycia te wykonane są na ogół z polipropylenu (PP), który charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością powietrza i może być szeroko stosowany w sektorze spożywczym, także do wytwarzania opakowań. Z PP produkuje się m.in. kominiarki zasłaniające prawie całą głowę oraz czepki ochronne clip. Te pierwsze występują również jako model z maseczką zasłaniającą nos i usta pracownika. Polipropylen może być farbowany, w związku z tym czepki i kominiarki ochronne z niego produkowane, można zamówić w przeróżnych kolorach, co zapewne docenią właściciele firm, którzy troszczą się o spójność wizerunkową marki. Z kolei czapki ochronne (także te z daszkiem) produkowane są z przędzy akrylowej i bawełny.

Niepylące i hipoalergiczne maski higieniczne z włókniny polipropylenowej

Maseczki stanowią pomocniczą osłonę w trakcie produkcji. Redukują one prawdopodobieństwo przeniknięcia do artykułów spożywczych drobinek śliny. Maseczki zasłaniające twarz to wyroby jednorazowego zastosowania. One też wytworzone są z włókniny PP, która nie pyli się, nie powoduje reakcji uczuleniowych oraz jest niesłychanie lekka. Zależnie od wymogów, w branży spożywczej wykorzystuje się jedno-, dwu- bądź trzywarstwowe maseczki ochronne. Dla mężczyzn posiadających wąsy oraz brodę opracowane są natomiast specjalne maseczki pokrywające kompletnie szczękę sięgające ponad górną wargę.

Dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]