Biokominek wolnostojący – ciepło bez dymu i popiołu

Gdy nadchodzą zimowe miesiące często marzymy o tym, żeby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, że mieszkając w mieście jest to niewykonalne, bo w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy założyć biokominek wolnostojący.

Gdzie przydadzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to kapitalne rozwiązanie dla loftów, mieszkań czy luksusowych hoteli. Nie wymagają podłączenia do komina, gdyż wykorzystywane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez generowania popiołu, skutkiem tego ich czyszczenie jest proste, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co kluczowe, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu mieszkania, grunt, żeby zagwarantować mu stosowną cyrkulację powietrza, gdyż spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości CO2. Nie jest on też montowany na stałe, dlatego gdy skończy się okres zimowy albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić styl pokoju, można go po prostu spakować do czasu aż ponownie nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, szczególnie tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo trwała. Są one także wyjątkowo stabilne. Czy biokominek może całkiem zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, ponieważ nie wyzwala tak dużej dawki ciepła, jak tradycyjny kominek, jednak jego zalety estetyczne powodują, iż jest bardzo pożądanym elementem aranżacji pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dopasujesz do każdego wystroju pomieszczenia

Różnorodność biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dobrać do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej stylistyce i w neutralnych barwach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim designem standardowy kominek. Ci, którzy urządzili mieszkanie w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, także znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o obłym kształcie, które będą dobrze komponować się przy fantazyjnych, falistych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są wzory w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz spore biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są wyposażone w rolki ułatwiające ich przemieszczanie. Autorem wyglądu wielu modeli są słynni i cenieni projektanci.