Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Kup bagażnik bazowy.

Wyjazd autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas urlopu akcesoria. Najczęściej nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale również nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bo posiada opływową budowę. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je kupić później. Pamiętajmy jednak, by wybór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić fachowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony przewóz rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem narty, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części samochodu – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]