Antena DVB T – niezbędna do odbioru telewizji

Jeśli chcesz zamówić antenę DVB T, koniecznie wejdź na telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W ogromnej większości domostw znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się bezużytecznym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się także w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w różnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – na jaki model warto się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie niezwykle szeroki. W sklepach znaleźć można pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się głównie prostotą montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w dłoni przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment oferują nam producenci, odznaczają się także niezwykłą odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej zakupie?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że powinno bardzo przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy kupić. Powinno się pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na wiele uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników można bez żadnego problemu znaleźć w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się zawsze ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]