Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Zobacz wizualizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się na ogół z wystrojem domów w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Ale ten moduł osłony okna można zastosować również w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularne w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba oraz praktyczne funkcje

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – ozdobną i praktyczną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu doskonale poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bo to w salonie ludzie przebywają sporą część dnia oraz przyjmują tu gości. Dlatego więc powinno się zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale równocześnie komfortowe. Opcja wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła przenikającego do salonu, co umożliwia np. lekkie jego ściemnienie, kiedy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego przyciemnienie, jeśli chcemy obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – świetne rozwiązanie dla chorych na alergie

Możliwość kontroli dostępu promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak z jeszcze innego powodu – z ich wykorzystaniem da się skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom latem łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, z kolei zimą o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego shuttersy skuteczniej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej kurzu niż w fałdkach firanek, a ich konserwacja jest niezmiernie łatwa i trwa wręcz parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się również w łazience, w pokoju dziecięcym czy w kuchni.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]