Zastosowanie lonży jeździeckiej

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zamówisz lonżę dla konia

Lonża jeździecka to przyrząd cyklicznie wykorzystywany w czasie lekcji jazdy konnej oraz treningów. Jakiego typu lonże dla konia są dostępne na rynku? Z czego są wykonywane te sprzęty i gdzie rekomenduje się je kupować?

Lonża jeździecka – rodzaje oraz jej zastosowanie

Lonża dla konia to stosunkowo długa lina, na ogół 5-8 metrowa, na której prowadzony jest wierzchowiec w trakcie nauki jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z trzymaniem wodzy, dosiadem, utrzymywaniem balansu w siodle oraz łapaniem strzemion. Konia prowadzi się po zarysie okręgu, natomiast lonża jest stosowana do kontrolowania reakcji zwierzęcia. Narzędzie to służy także artystom cyrkowym oraz zawodnikom woltyżerki do doskonalenia umiejętności i asekuracji prezentowanych ewolucji. Lonża przydaje się poza tym przy hipoterapii. Lonża jeździecka może także być stosowana w trakcie ćwiczeń bez jeźdźca – w takim wypadku służy do treningu młodych osobników oraz zagwarantowania im należytej dawki aktywności.

Lonża dla konia – gdzie kupić produkty uznanych firm?

Ogromny wachlarz przyrządów jeździeckich znajdziesz w bogato wyposażonych sklepach online, które oferują profesjonalny ekwipunek w rozważnych cenach. Dostarczają one lonże dla konia od uznanych producentów – między innymi Imperial Riding, Start czy Kerbl. Interesuje Cię lonża dla konia w czarnym, pomarańczowymlub turkusowym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade zapewnia ogromny wybór artykułów, które spełnią oczekiwania najbardziej kapryśnych miłośników koni. W sklepie dostępne są artykuły wykonane m.in. z nylonu. Lonże zaopatrzone są w obrotowe zapięcie, a miękkie tworzywo jest miłe w dotyku.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]