Wyprawy górskie – gdzie można się wybrać?

Jeśli interesuje Cię aktualna oferta wypraw w góry, skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Bardzo dużo osób spędza swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zazwyczaj rozpoczynają od szlaków wytyczonych w polskich Tatrach, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty położone w dalekich od naszego kraju miejscach stają się obecnie możliwe.

Wyprawy górskie – jak się zorganizować?

Obecnie przed miłośnikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko polskie oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale też najwyższe góry Afryki, Meksyku oraz Azji. Bez wątpienia dużym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest obecność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek czy Elbrus. Rzecz jasna asysta agencji mnóstwo upraszcza, ale jej przewodnicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Wymagana jest wysoka kondycja, która pozwoli nam wytrzymać wielogodzinną wędrówkę z naprawdę masywnym, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem z właściwym wyposażeniem oraz dostosowaną do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce górskiej – na Pik Lenina, Elbrus, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w podobnych do tego typu wyprawach, gdyż im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz poruszania się w zespole, którego członkowie nawzajem się asekurują liną – to warunki, które trzeba bezwzględnie spełniać. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma zatem zdolność pracy w zespole. W czasie wyprawy górskiej niezbędne jest stu procentowe podporządkowanie się poleceniom, które wydawane są przez prowadzącego grupę.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]