Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Sprawdź informacje o wycieczce na Kilimandżaro.

Sięganie po wierzchołki gór to ambicja dużej części globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Niecodziennych wrażeń z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Podróżników zachęcają przede wszystkim sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, niepowtarzalne widoki, jak również kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga stosownego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość istnieje zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na szczyt masywu jest trudnym zadaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez około 8 do 9 godzin każdego dnia.

Co powinno się wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż powinno się też wyposażyć się w medykamenty zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed zarażeniem się ochroni również stosowna profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, aby zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]