trekking w dolomitach

Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Entuzjaści czynnego wypoczynku z pewnością poznali już prawie wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju wyznaczonych w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Nie ulega wątpliwości, że wywołują one zachwyt, aczkolwiek osoby, które chętnie uprawiają ten typ aktywności z czasem pragną doświadczyć na nowo podekscytowania płynących z ekskursji po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w polskich górach, skoro można zachwycać się zniewalającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne stromych turni, baszt skalnych oraz poszarpanych grani

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się pokaźną liczbą baszt skalnych, stromych turni oraz ostrych grani, które w trakcie dnia przez padające na nie słońce zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi więc, iż dekadę temu wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występują kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, liczne urwiska i bardzo spadziste stoki, oznaczono w nich także sporo prostych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu z pewnością zachwyci przejście przez te góry po via ferratach, to znaczy po szlakach zaopatrzonych w mocne liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak skonstruowany, aby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji, a także metod przemieszczania się po takiej trasie. Zaznajomieni z górami i mający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości osób bardzo trudna, lecz ten, kto będzie w niej uczestniczył zapewne nie zapomni o niej do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też interesująco zimowe miesiące, chodząc po mało stromych terenach na rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyt Averau oraz grupy Tre Cime.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]