Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o trekkingi Himalaje, znajdziesz na www.exploruj.pl

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma sporo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć również o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry są areną rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na początku warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Źródłem komplikacji bywa także samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejnym plusem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Lhotse lub Shishapangmy

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje albo Karakorum rzadko decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem nieraz organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Shishapangma, Manaslu czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]