Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Trekkingi - ta niebywała oferta Cię usatysfakcjonuje.

Wycieczki w góry przybierają rozmaite postaci. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po trasach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże w zamian za nieraz ogromny trud dostajemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – stopnie trudności

Stopień trudności jest zależny od obszarów, przez które biegną trekkingi. Eksperci rozróżniają trzy poziomy trudności wypraw w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga dobrej kondycji oraz co najmniej elementarnej praktyki w górach – np. w Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla osób z najlepszą sprawnością, wiedzą z zakresu natury wysokich gór i potrafiących obsługiwać sprzęt, jak również niebojących się mało komfortowych warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W naszym kraju miłośnicy tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o inne pasma Europy, dużą popularnością cieszą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Karpaty Wschodnie, Alpy, jak również bałkańskie Góry Przeklęte. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]