odzież termoaktywna, bielizna termoaktywna

Odzież termoaktywna to coś więcej niż odzież termiczna

Osoby mocno zainteresowane aktywnością fizyczną oraz systematycznie trenujące prędzej czy później znajdą się w punkcie, gdy potrzebny kupno stosownego ubioru, który zagwarantuje im komfortowe ćwiczenia również w chłodne miesiące. Mowa w tym miejscu rzecz jasna o skompletowaniu termoaktywnej bielizny i odzieży sportowej, która daje sportowcom komfort cieplny, ale która posiada też inne korzystne właściwości.

Odzież i bielizna termoaktywna – rozciągliwe, komfortowe produkty z tkanin syntetycznych

Nierzadko nazwy “odzież termoaktywna” i “odzież termiczna” wykorzystywane są wymiennie, lecz nie są one synonimiczne, ponieważ zadaniem odzieży termicznej jest tylko osłona ciała przed wychłodzeniem. Natomiast odzież i bielizna termoaktywna to coś więcej – to specjalistyczna odzież sportowa, uszyta z materiałów nie tylko ochraniających przed chłodem, ale również posiadających własności wspierające odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry i zapewniające stosowną wentylację ciała. Eksperci zatrudnieni w sklepach sportowych rekomendują odzież termoaktywną sportowcom na co dzień ćwiczącym na świeżym powietrzu. Co kluczowe, stosowane w odzieży termoaktywnej tkaniny syntetyczne (bądź ich mieszanki z tkaninami naturalnymi) wykazują się wysoką elastycznością, dzięki czemu nie ogranicza ona ruchów w czasie treningu i nie wywołuje podrażnień ani otarć naskórka.

Odzież termoaktywna – używają jej pracownicy różnych zawodów

Poszukując wysokiej jakości odzieży oraz bielizny termoaktywnej, rekomendujemy przejrzeć sklepy posiadające w ofercie produkty uznanych producentów odzieży sportowej. Marki wyspecjalizowane w tego rodzaju artykułach przeznaczają nierzadko kilka lat na odkrycie, testowanie i ostatecznie zastosowanie nowatorskich technologii, czego wynikiem jest produkcja wytrzymałej oraz ergonomicznej odzieży wysokiej klasy. Z uwagi na to, że odzież termoaktywna przylega bezpośrednio do ciała, musi ona być delikatna w dotyku, sprężysta oraz przepuszczająca powietrze. Wskazane jest również postawić taką odzież, która ma własności antyalergiczne i antybakteryjne. Ciekawostką może być to, iż taka odzież to wyrób nie tylko dla sportsmenów. Chodzą w niej chętnie między innymi robotnicy budowlani, funkcjonariusze policji bądź kierowcy, a więc osoby wykonujące zawody łączące się z wielogodzinnym przebywaniem na świeżym powietrzu.

By nie mieć wątpliwości, że dostajemy oryginalną odzież, wybierajmy sklepy firmowe bądź prowadzone przez autoryzowanych dystrybutorów, które oferują duży asortyment odzieży termoaktywnej dla dzieci, męskiej i damskiej.

Dane teleadresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]