Nie ryzykuj kontuzji w czasie ćwiczeń! Noś buty sportowe

Sprawdź, gdzie zamówić buty sportowe.

Regularne bieganie, ćwiczenia na siłowni czy uczestnictwo w grach zespołowych nakłaniają do tego, aby należycie zadbać o stopy. Tych czynności nie należy na dłuższą metę wykonywać w zwyczajnych butach, zatem tak kluczowe jest wyposażenie się w obuwie sportowe.

Funkcja obuwia sportowego – nie tylko wygoda w czasie treningu

Większość z ludzi asocjuje obuwie sportowe przeważnie z komfortem ich użytkowania i interesującym designem. Nie zauważamy ich charakterystycznych właściwości, jednak instynktowne odczuwamy, iż stopy czują się w nich lepiej. Z tego powodu obuwie sportowe często ubieramy też w trakcie pracy, w szczególności, jeśli jest to profesja, w którym przez długie godziny chodzi się bądź stoi – spostrzegamy je na stopach pracowników sklepów, pielęgniarek oraz nauczycieli. Tymczasem w przypadku sportowców zakładanie butów opracowanych do uprawiania konkretnego sportu pozwala im nie tylko uzyskiwać lepsze wyniki, ale również uchronić się przed możliwymi kontuzjami. Buty do koszykówki chronią goleń i kostkę graczy od potencjalnych kontuzji podczas wyskoków, podeszwy butów do tenisa są przystosowane do prześlizgiwania się po trawiastej i gliniastej powierzchni kortów, korki do piłki nożnej zapewniają graczom przyczepność i umożliwiają momentalną zmianę kierunku biegu zarówno na sztucznej, jak i naturalnej nawierzchni stadionu, tak samo jak obuwie halowe ułatwia bieganie po parkiecie. Buty sportowe są wobec tego inwestycją w lepsze rezultaty sportowe i w zdrowie.

Buty sportowe – dlaczego kosztują więcej?

Jeśli dla konkretnej dyscypliny sportowej produkuje się dedykowane buty, nie warto zastępować ich zwykłymi adidasami. Nawet tak nieskomplikowana aktywność jak jogging w nieodpowiednim obuwiu z supermarketu może prowadzić do urazów. Nie powinno się też oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoką cenę wpływają dekady poświęcone przez producentów na studia nad mechaniką danej dyscypliny sportu i opracowanie technologii produkcji takiego obuwia. Obuwie uszkodzone bądź noszące mocne oznaki zużycia, zalecamy szybko zamienić na nowe, bowiem zapewne nie spełnią ono już swoich funkcji, co również może doprowadzić do kontuzji w czasie treningu.

Dane teleadresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]