Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Na tej stronie znajdziesz unikalną ofertę wypraw

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, niesamowite widoki, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowana skala trudności tras sprawia, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte trudności mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem doświadczonego przewodnika, nie oznacza jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne kierunki

Dużą popularnością wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki poziom trudności i duże koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na te rejony. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]