Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Jeśli potrzebujesz kasków do jazdy konnej, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, ze względu znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można nabyć 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak solidnej ochrony jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie certyfikaty, a także pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask do jazdy konnej nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]