Jak kupować buty na motor?

Kup obuwie motocyklowe na www.legato-motocykle.pl.

Obuwie motocyklowe, podobnie jak i pozostałe elementy ubioru dla motocyklistów, doskonale się prezentują i zapewne wiele osób chce je mieć ze względu na sam ich wygląd. Jednakże ich najważniejszymi zadaniami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad motocyklem oraz ochronę stopy i goleni w razie ewentualnego wypadku.

Czym cechują się rozmaite typy obuwia motocyklowego?

Kłopot z tym, jakie buty na motocykl będą najlepsze, mają nie tylko początkujący kierowcy, ale również osoby od dłuższego czasu zafascynowane jazdą na motocyklu. W sklepach z odzieżą i dodatkami motocyklowymi kupimy kilka typów butów. To m.in.:
1. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające tylko do kostki, które są perfekcyjne na spokojną, stosunkowo wolną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko udziału w wypadku jest mniejsze, w związku z tym zapewnienie ochrony stopie nie jest tu najważniejsze. Ich plusem jest z kolei nadzwyczajny komfort, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy nie poruszamy się na skuterze lub motorze.
2. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Sięgają ponad kostkę, w wielu przypadkach do połowy łydki i wyprodukowane są z surowców zabezpieczających stopę przed wilgocią.
3. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na torach wyścigowych, autostradach i do jazdy ekstremalnej, gdzie prawdopodobieństwo urazów i wypadków jest wyraźnie większe. Buty na motor sportowy mają stosowne wzmocnienia zmniejszające niebezpieczeństwo obtarć skóry i złamania kości goleni czy śródstopia. To obuwie jest wysokie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać pieszo.

Obuwie motocyklowe – wybierz je z głową

Wybierając buty na motor trzeba najpierw ustalić, jakie jest ich główne przeznaczenie – wykorzystanie butów miejskich na trasie może skończyć się poważnymi złamaniami w razie upadku motocykla, z kolei buty crossowe noszone jedynie do jazdy w ulicach miast, będą może wyglądały przebojowo, ale miłośnik jednośladów nie będzie miał w nich poczucia komfortu. Rolą obuwia motocyklowego, zresztą jak innych elementów odzieży dla motocyklisty, jest spotęgowanie bezpieczeństwa jazdy i asekuracja kierowcy, tym samym jakość wykonania i użytych w nim surowców jest wyjątkowo istotna. Kupujmy więc buty motocyklowe renomowanych firm. W razie niepewności warto zawsze skorzystać z rady bardziej wykwalifikowanego kierowcy bądź zapytać o nią pracownika sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu butów.

Dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]