Bezpieczeństwo przede wszystkim – znaki BHP

Chcesz kupić znaki BHP? Zobacz tutaj.

Na terenie naszego kraju obowiązują wyjątkowo dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń staje się marginalne. Obecnie przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tak więc troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle ważna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Dzisiaj znaki BHP umieszczane są na różnorodnych budynkach. Chodzi chociażby o zakłady pracy, biurowce, jak także szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące zasad postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają bardzo duże znaczenie, zaliczane są też instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami , które mają charakter medyczny, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe opisanie drogi do ewakuacji. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na różnorodnych mechanizmach, których z powodu awarii nie można użytkować – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP powszechnie stosowane są także w przemyśle. Wykorzystuje sięwówczas szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wykonuje?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z materiału trwałego, który doskonale znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko we wnętrzach budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co najważniejsze – można będzie odczytać to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach pokrywane są również warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one widoczne także po zapadnięciu zmroku. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]