Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Szukasz szczegółowych informacji o pełnej ofercie kursu Adobe Photoshop? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci stosują przeważnie specjalistyczne oprogramowanie. Znając te realia duży odsetek młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie sięga po znane programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Współczesne narzędzia do malarstwa komputerowego

Jest sporo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż służył przede wszystkim jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka stał się podstawowym softwarem game developerów i artystów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak m.in. GIMP, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których dzięki wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane temperą, farbami akrylowymi lub akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nietrafionych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież uzupełniać!

Wybierz kurs Photoshop online z opcją konsultacji z twórcą szkolenia

Zasadniczo lekcje digital paintingu toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednakże aby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszystkie funkcje oprogramowania oraz potrzebne metody korzystania z pędzli, wypada wziąć udział w kursie przygotowanym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie analizują takie kursy jest ogromne i nie uczą one wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z autorem kursu.

Dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]