Do kogo kierowane są kursy modelowania 3D?

Jeżeli ciekawi Cię pełna oferta kursu Blender 3D, skieruj się na domin-krakow.pl/kurs-3d-blender/.

Świat rysunku nieprzerwanie ewoluuje i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe techniki preferując kreowanie swoich prac wyłącznie cyfrowo. Komputery dają twórcom nie tylko wolność sporządzania ilustracji 2D, ale też modelowania obiektów 3D. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie wymaga już dużych nakładów finansowych – każdy może wszak zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji oraz trójwymiarowych obrazów, a który równocześnie jest w pełni bezpłatny.

Nauka modelowania 3D we własnym zakresie jest frustrująca

Obsługi każdego programu można nauczyć się na własną rękę, jednak proces ten trwa wtedy dłużej i nieraz bywa niezwykle frustrujący. Dlatego też partycypacja w kursie modelowania 3D będzie niesłychanie pomocne dla tych, którzy dopiero odkrywają Blender. Zaznajamianie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy nakładanie różnorodnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt przebiegnie szybciej, jeśli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego dydaktyka. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez kursanta wskazując elementy, które należy poprawić oraz podpowiadając ku temu stosowne rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, by był on prowadzony w jak najmniejszych zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów a także amatorów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś zdolnością poszukiwaną i poważaną zwłaszcza w branży gier wideo, filmowej i projektowej. Opanowanie programu Blender 3D otwiera zatem wiele perspektyw zawodowych. W trakcie kursu można stworzyć wstępne zaawansowane prace, które później można bez obaw dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to jednakże, że kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży filmowej i łączą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego typu kursów to po prostu artyści oraz pasjonaci 3D, którzy pragną poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności czy też odkryć nowe drogi wyrażania siebie.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]