Ciekawe zajęcia dla maluchów – kurs gotowania dla dzieci

Na warsztatqulinarny.pl znajdziesz aktualną ofertę warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków.

Dzieci kochają brać udział w gotowaniu – podawać i wybierać składniki czy przystrajać ciasta. Pragniesz rozwinąć zapał kulinarny Twojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czy warto wysłać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie warsztatów dzieci kształtują swoją kreatywność i uczą się samodzielności i co jest niesłychanie ważne – zdobywają przydatne umiejętności. A po prostu kapitalnie się bawią. Dobieranie oraz mieszanie ingredientów, opanowywanie nieskomplikowanych przepisów i łączenie niecodziennych smaków – to wszystko powoduje, że dzieci chętnie gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają także reguły, jakie należy stosować w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach partycypują też rodzice, dlatego jest to doskonała sposobność do spędzenia wspólnie czasu z dzieckiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a potem skosztować tego, co ugotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z doświadczonym szefem kuchni

Zajęcia organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez trzy godziny zegarowe. W trakcie kursu maluchy szykują deser oraz danie główne. Młodzi uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia przystrojonej świeżymi składnikami, aromatycznej pizzy, albo przygotować apetyczny makaron na słono bądź słodko. W czasie kursu grupa przygotowuje też wyśmienity deser – mus z polewą i mascarpone. Lekcja powiązana z zabawą to znakomita metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ukochanych potraw niesie pociechom dużo szczęścia. Nawet najbardziej przekorny maluch będzie z pasją uczestniczył w pieczeniu doskonałej pizzy bądź dekorowaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez profesjonalnego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę oraz doskonały kontakt z maluchami.

Dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]