wzmacniacz szerokopasmowy

Wzmacniacz szerokopasmowy – siła sygnału

Wzmacniacz szerokopasmowy to wielofunkcyjne urządzenie wykorzystywane przez operatorów telewizji kablowych. Ich kluczową funkcją jest zwiększenie mocy sygnałów biegnących do poszczególnych telewizorów. Gdzie znajduje się wzmacniasz szerokopasmowy i jakie są jego cechy charakterystyczne?

Wzmacniacz szerokopasmowy – znakomitej jakości sygnał

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych pracują z reguły w przedziale 50 Hz – 6 MHz. Znakomicie redukują różne zakłócenia spowodowane najczęściej przez usługi internetowe oraz pozwalają na transmisję kanałem zwrotnym. Z reguły umieszczone są w budynkach, w których mieszkają klienci. Zasilanie sprzętów odbywa się zdalnie lub lokalnie, co sprawia, że wzmacniacz szerokopasmowy może być usytuowany wszędzie. Uzyskiwany sygnał jest bardzo dobrej jakości, a konfiguracja sprzętu przystępna. Urządzenia te wyróżniają się optymalnym poziomem wyjściowym – oscylującym od 122dBuV. Poziom może być różny, w zależności od wykorzystywanego sprzętu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – nieskomplikowana regulacja parametru toru RF

Obsługa sprzętu wzmacniającego sygnał nie sprawia problemów. Używa się w tym celu elementy regulowane lub moduły WHX-923. Wzmacniacze mają również profesjonalne zabezpieczenie przed spięciami pochodzącymi z linii, dzięki czemu są wyjątkowo praktyczne. Niektóre z nich mają wbudowany profesjonalny filtr zakłóceń. Niski koszt inwestycji sprawia, że te urządzenia są powszechnie stosowane i dostarczają odbiorcom świetną moc sygnału w domowych odbiornikach telewizyjnych. Niezaprzeczalną zaletą jest także energooszczędność na poziomie ok. <6W.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]